Universitarii se implică în comunitate! BACcUBBine

În proiectul „BACcUBBine!”, coordonat de colegele noastre, lect. dr. Corina Croitoru și dr. Monica Coste, sunt implicați 20 de voluntari (cadre didactice, doctoranzi și studenți) și 32 de elevi de clasa a XII-a, care studiază la diferite unități de învățământ din județul Cluj. Orele de tutorat în vederea îmbunătățirii rezultatelor la examenul de bacalaureat se țin săptămânal, la toate disciplinele solicitate de elevi: limba și literatura română, matematică, informatică, istorie, geografie și limba engleză. Datorita devotamentului voluntarilor, motivației elevilor și eforturilor acestora, se anunță un BAC cu bine și însorit la vară, în ciuda valului pandemic care a tulburat puternic acest an școlar!